Kepo COMFORT

Kepo COMFORT

KEPO COMFORT modeli su visokokvalitetni kotlovi na pelet prisutni već dugi niz godina na domaćem i stranom tržištu.

Odlikuje ih komfor pri eksploataciji, pouzdan rad, mala potrošnja, visok nivo završne obrade i inovativna tehnička rešenja kojima se svake godine usavršavaju, prateći najnovije trendove u svetu kotlova na pelet. Model sa kojim je KEPO opravdao poverenje svojih kupaca i sebi obezbedio dugogodišnju prisutnost na tržištu uz konstantan rast prodaje.

  • Automatsko čišćenje gorionika i izmenjivača toplote (AC serija kotlova) 
  • Ručno čišćenje gorionika i poluautomatsko čišćenje izmenjivača toplote, jednim potezom ruke (MC serija kotlova)
  • Visok stepen iskorišćenja energije i pravilan rad kotla postiže se zahvaljujući automatskom (AC) ili poluautomatskom (MC) čišćenju izmenjivača toplote
  • Automatsko upravljanje radom kotla
  • Mogućnost ugradnje WiFi modula za daljinsku kontrolu rada kotla
  • Mogućnost povezivanja sa dodatnim spremnikom za pelet, Big Tank,  kapaciteta 225 kg
  • Kompaktna dimenzija kotla koji u sebi sadrži ekspanzioni sud, pumpu, sigurnosni ventil, ozračni ventil i ventil za punjenje i pražnjenje kotla
  • CE sertifikat kvaliteta najviše klase (5) 

NOVO U PONUDI

KEPO COMFORT AC 55

Dugo već prisutan na tržištu, KEPO COMFORT, svoju ponudu obogatio je novim kotlom snage 55 kW. Pored automatskog čišćenja gorionika i izmenjivača toplote, automatizovan je i proces izbacivanja pepela u posudu za pepeo, čime ovaj model predstavlja tehnološki usavršen proizvod. Uz minimalnu potrebu za održavanjem kotla, KEPO COMFORT AC 55 će zagrevati Vaše velike stambene i poslovne prostorije i činiti da uživate u komforu savremenog grejanja.

Pored maksimalno automatizovanog rada kotla, KEPO COMFORT AC 55 poseduje:

  • Stepen iskorišćenja energije 90,90 %
  • Mogućnost ugradnje WiFi modula za daljinsku kontrolu rada kotla
  • Sigurnosni ventil, ozračni ventil i ventil za punjenje i pražnjenje kotla
  • CE sertifikat kvaliteta najviše klase (5)
  • Sposobnost da zagreje velike površine, od 300 m² do 600 m²
  • Veliki kapacitet spremnika za pelet (230 kg)

SNAGA I SERIJE COMFORT MODELA

KEPO u ponudi ima pet snaga COMFORT modela: 15 kW, 20 kW, 25 kW, 35 kW i 55 kW

Kada ustanovite koja snaga kotla Vam je potrebna, ostaje Vam da izaberete jednu od dve ponuđene serije KEPO COMFORT modela.

SERIJA SA AUTOMATSKIM
ČIŠĆENJEM (AC)

Serija kotlova sa automatskim čišćenjem gorionika i izmenjivača toplote, koji obezbeđuju pouzdan rad i sa peletom lošijeg kvaliteta, štede Vaše vreme kod redovnog održavanja gorionika i izmenjivača toplote čime pružaju viši nivo komfora za korisnika.

SERIJA SA RUČNIM
ČIŠĆENJEM (MC)

Serija kotlova sa istim konstrukcijskim rešenjem kao i kotlovi AC serije. U ovom slučaju korisnik je u obavezi da, po potrebi, ugasi kotao i ručno očisti gorionik od naslaga pepela koji ometa pravilan rad kotla. Poluautomatsko čišćenje izmenjivača toplote omogućeno je i bez gašenja kotla, jednim potezom ruke.

NAPOMENA: KEPO COMFORT se proizvodi u AC i MC seriji dok su KEPO ENERGREEN i KEPO PELECTRO dostupni samo u AC seriji. Osim po načinu čišćenja gorionika i izmenjivača toplote, serije se ne razlikuju u ostalim tehničkim rešenjima.

CENOVNIK*

SNAGA KOTLA SERIJA MC SERIJA AC
COMFORT 15 kW
199.000,00 RSD
240.000,00 RSD
COMFORT 20 kW
219.000,00 RSD
259.000,00 RSD
COMFORT 25 kW
253.000,00 RSD
295.000,00 RSD
COMFORT 35 kW
322.000,00 RSD
358.000,00 RSD
COMFORT 55 kW
-
496.000,00 RSD

* U cenu je uračunat PDV

KEPO COMFORT MODEL

TEHNIČKE KARAKTERISTIKEMerna jedinicaAC 15 / MC 15AC 20 / MC 20AC 25 / MC 25AC 35 / MC 35AC 55
Težinakg218/205255/248280/272416/410600
Visinamm11551280143016001600
Širinamm6006656657651780
Dubinamm79083083010401030
Prečnik dimovodnih cevimm8080100120120
Promajambar0,100,100,100,100,12
Kapacitet spremnika za peletkg406275120230
Potrošnja električne energije pri startuW464390503400354
Potrošnja električne energije u raduW70110114115130
Potrošnja u stand-by režimuW44446
Nominalni naponVac220-240220-240220-240220-240220±5%
Nominalna frekvencijaHz5050505050
Prečnik cevi za vodu1115/45/4
Prečnik cevi za sigurnosni ventil1/21/21/21/21/2
Protok pumpel/h1300130013001300/
Ekspanziona posudal58824/
Temperatura izduvnih gasova u nominalnom režimu rada°C144,80119118,6093117,70
Temperatura izduvnih gasova u minimalnom režimu rada°C78,206368,505573,70
Količina vode u kotlul42537298118
Snaga kotlakWmin 4,50 – max 14,80min 5,79 – max 18,50min 6,00 – max 23,70min 8,70 – max 35,70min 15,00 – max 55,10
Potrošnja peletakg/hmin 1,05 – max 3,52min 1,37 – max 4,56min 1,41 – max 5,47min 2,10 – max 8,60min 3,37 – max 12,36
Iskorišćenje energije%min 88,40 – nominal 89,20min 88,45 – nominal 91,52min 89,60 – nominal 91,60min 90,40 – nominal 91,91min 90,70 – nominal 90,90
Opseg podešavanja temperature vode°Cmin 60 – max 80min 60 – max 80min 60 – max 80min 60 – max 80min 60 – max 80
Minimalna temperatura povratne vode°C5050505050
Pritisak vode u kotlubarmin 0,60 – max 2,50min 0,60 – max 2,50min 0,60 – max 2,50min 0,60 – max 2,50min 0,60 – max 2,50
Preporučena klasa peletaEN303-5 EN plusC1 – A1C1 – A1C1 – A1C1 – A1C1
Klasa kotla55555
Energetska efikasnost kotlaA+A+A+A+A+
Grejna površina50 - 100100 - 160130 - 220170 - 330300 - 600

NAPOMENA – U tabeli je prikazana preporučena snaga kotla prema grejnoj površini. Faktori koji utiču na određivanje snage kotla su: prosečna spoljna temperatura tokom zime, izolacija objekta, zadata temperatura unutar objekta, proračun sistema centralnog grejanja unutar objekta. Svaki objekat i potrebe korisnika su posebni tako da je Vaše stručno lice u obavezi da proračuna gubitke energije, procenu postojećih instalacija i na osnovu toga odredi snagu kotla za Vaš objekat.

DIMENZIJE I PRIKLJUČCI

KEPO COMFORT 15
KEPO COMFORT 20
KEPO COMFORT 25
KEPO COMFORT 35
KEPO COMFORT 55

LCD TOUCH-SCREEN ZA PRAKTIČNO RUKOVANJE KOTLOM

Novi Tiemme softver sa „touch-screen“ ekranom od 4,3″ karakteriše lep dizajn, preglednost i praktičnost pri rukovanju, a pored stranih, softver poseduje meni i na srpskom jeziku.

Na displeju su jasno prikazane trenutne vrednosti kotla, koje uz par klikova prilagođavate Vašim potrebama. 

DALJINSKA KONTROLA KOTLA PUTEM WIFI KONEKCIJE

Neophodnost savremenog doba! WiFi konekcija je dodatna opciona mogućnost koja korisniku štedi vreme i olakšava svakodnevicu. Putem WiFi modula i aplikacije „4HEAT“ koja je podržana kako na android tako i na iOS platformi, korisnik KEPO kotla na pelet može lako korigovati već podešene parametre na kotlu…

BIG TANK

Kao opciju, nudimo ugradnju dodatnog spremnika za pelet velikog kapaciteta (225 kg).

DIMOVODNE CEVI ZA KOTLOVE NA PELET

Veliki asortiman dimovodnih cevi za peći i kotlove na pelet daje Vam slobodu kombinovanja i uklapanja u svakoj situaciji na terenu.