Kepo COMFORT

KEPO COMFORT modeli su visokokvalitetni kotlovi na pelet prisutni već dugi niz godina na domaćem i stranom tržištu.

Odlikuje ih komfor pri eksploataciji, pouzdan rad, mala potrošnja, visok nivo završne obrade i inovativna tehnička rešenja kojima se svake godine usavršavaju, prateći najnovije trendove u svetu kotlova na pelet. Model sa kojim je KEPO opravdao poverenje svojih kupaca i sebi obezbedio dugogodišnju prisutnost na tržištu uz konstantan rast prodaje.
  • Automatsko čišćenje gorionika i izmenjivača toplote (AC serija kotlova) 
  • Ručno čišćenje gorionika i poluautomatsko čišćenje izmenjivača toplote, jednim potezom ruke (MC serija kotlova)
  • Visok stepen iskorišćenja energije i pravilan rad kotla postiže se zahvaljujući automatskom (AC) ili poluautomatskom (MC) čišćenju izmenjivača toplote
  • Automatsko upravljanje radom kotla
  • Mogućnost ugradnje WiFi modula za daljinsku kontrolu rada kotla
  • Mogućnost povezivanja sa dodatnim spremnikom za pelet, Big Tank,  kapaciteta 225 kg
  • Kompaktna dimenzija kotla koji u sebi sadrži ekspanzioni sud, pumpu, sigurnosni ventil, ozračni ventil i ventil za punjenje i pražnjenje kotla
  • CE sertifikat kvaliteta najviše klase (5) 

SNAGA I SERIJE COMFORT MODELA

KEPO u ponudi ima četiri snage COMFORT modela: 15 kW, 20 kW, 25 kW i 35 kW

Kada ustanovite koja snaga kotla Vam je potrebna, ostaje Vam da izaberete jednu od dve ponuđene serije KEPO COMFORT modela: AC (automatsko čišćenje gorionika i izmenjivača toplote) i MC (ručno čišćenje gorionika i poluautomatsko čišćenje izmenjivača toplote).

Osim po načinu čišćenja gorionika i izmenjivača toplote, serije se ne razlikuju u ostalim tehničkim rešenjima.

SERIJA SA AUTOMATSKIM
ČIŠĆENJEM (AC)

Serija kotlova sa automatskim čišćenjem gorionika i izmenjivača toplote, koji obezbeđuju pouzdan rad i sa peletom lošijeg kvaliteta, štede Vaše vreme kod redovnog održavanja gorionika i izmenjivača toplote čime pružaju viši nivo komfora za korisnika.

SERIJA SA RUČNIM
ČIŠĆENJEM (MC)

Serija kotlova sa istim konstrukcijskim rešenjem kao i kotlovi AC serije. U ovom slučaju korisnik je u obavezi da, po potrebi, ugasi kotao i ručno očisti gorionik od naslaga pepela koji ometa pravilan rad kotla. Poluautomatsko čišćenje izmenjivača toplote omogućeno je i bez gašenja kotla, jednim potezom ruke.

NAPOMENA: Svi modeli KEPO kotlova na pelet se proizvode u AC i MC seriji izuzev ENERGREEN-a koji je dostupan samo u AC seriji.

  • Tehničke karakteristike
  • LCD displej
  • Dodatna oprema

KEPO COMFORT MODEL

TEHNIČKE KARAKTERISTIKEMerna jedinicaAC 15 / MC 15AC 20 / MC 20AC 25 / MC 25AC 35 / MC 35
Težinakg218/205255/248280/272416/410
Visinamm1155128014301600
Širinamm600665665765
Dubinamm7908308301050
Prečnik dimovodnih cevimm8080100120
Promajambar0,10,10,10,1
Kapacitet spremnika za peletkg406275120
Potrošnja električne energije pri startu W288288288350
Potrošnja električne energije u raduW70110110110
Potrošnja u stand-by režimuW3333
Nominalni naponVac220-240220-240220-240220-240
Nominalna frekvencijaHz50505050
Prečnik cevi za vodu1115/4
Prečnik cevi za sigurnosni ventil1/21/21/21/2
Protok pumpel/h1300130013001300
Temperatura izduvnih gasova u nominalnom režimu rada °C144,8119118,693
Temperatura izduvnih gasova u minimalnom režimu rada °C78,26368,555
Količina vode u kotlul42537298
Snaga kotlakWmin 4,5 – max 14,8min 5,79 – max 18,5min 7 – max 23,7min 8,7– max 35,7
Potrošnja peletakg/hmin 1,055 – max 3,52min 1,4 – max 4,5min 1,4 – max 5,46min 2,1 – max 8,6
Iskorišćenje energije%min 88,4 – nominal 89,2min 92,5 – nominal 88,7min 89,6 – nominal 91,6min 91,91 – nominal 90,4
Opseg podešavanja temperature vode°Cmin 60 – max 80min 60 – max 80min 60 – max 80min 60 – max 80
Minimalna temperatura povratne vode°C50505050
Pritisak vode u kotlubarmin 0,6 – max 2,5min 0,6 – max 2,5min 0,6 – max 2,5min 0,6 – max 2,5
Preporučena klasa peletaEN303-5 EN plusC1 – A1C1 – A1C1 – A1C1 – A1
Klasa kotla5555
Energetska efikasnost kotlaA+A+A+A+
Grejna površina50 - 100100 - 160130 - 220170 - 330

NAPOMENA – U tabeli je prikazana preporučena snaga kotla prema grejnoj površini. Faktori koji utiču na određivanje snage kotla su: prosečna spoljna temperatura tokom zime, izolacija objekta, zadata temperatura unutar objekta, proračun sistema centralnog grejanja unutar objekta. Svaki objekat i potrebe korisnika su posebni tako da je Vaše stručno lice u obavezi da proračuna gubitke energije, procenu postojećih instalacija i na osnovu toga odredi snagu kotla za Vaš objekat.

DIMENZIJE I PRIKLJUČCI

KEPO COMFORT 15
KEPO COMFORT 20
KEPO COMFORT 25
KEPO COMFORT 35

LCD TOUCH-SCREEN ZA PRAKTIČNO RUKOVANJE KOTLOM

Novi Tiemme softver sa „touch-screen“ ekranom od 4,3″ karakteriše lep dizajn, preglednost i praktičnost pri rukovanju, a pored stranih, softver poseduje meni i na srpskom jeziku.

Na displeju su jasno prikazane trenutne vrednosti kotla, koje uz par klikova prilagođavate Vašim potrebama. 

DALJINSKA KONTROLA KOTLA PUTEM WIFI KONEKCIJE

Neophodnost savremenog doba! WiFi konekcija je dodatna opciona mogućnost koja korisniku štedi vreme i olakšava svakodnevicu. Putem WiFi modula i aplikacije „4HEAT“ koja je podržana kako na android tako i na iOS platformi, korisnik KEPO kotla na pelet može lako korigovati već podešene parametre na kotlu…

BIG TANK

Kao opciju, nudimo ugradnju dodatnog spremnika za pelet velikog kapaciteta (225 kg).

DIMOVODNE CEVI ZA KOTLOVE NA PELET

Veliki asortiman dimovodnih cevi za peći i kotlove na pelet daje Vam slobodu kombinovanja i uklapanja u svakoj situaciji na terenu.